Folia aluminiowa – do czego służy błyszcząca i matowa strona


W każdym domu znajduje się folia aluminiowa, z której korzystamy na co dzień. Ale czy wiesz, do czego służy błyszczą i matowa strona produktu?

Niejednokrotnie spotkałam się z opinią, że to nie ma znaczenia, którą stronę użyjemy, bo i tak uzyskamy to samo. Ale to nie jest prawda. Folia aluminiowa została zaprojektowana nie bez powodu w dwie różne strony. Szczegóły czekają poniżej!

Matowa strona:

matowa strona folii aluminiowej

matowa strona folii aluminiowej

Jeśli zależy Ci, aby potrawa zachowała swoją świeżość, aromat, i smak na dłużej, wystarczy, że owiniesz ją matową stronę do środka.


Dlaczego to takie ważne? Folia aluminiowa nie przepuszcza światła, powietrza oraz wody. Dlatego zapewni skuteczną ochronę 👍

Błyszcząca strona:

Z kolei błyszcząca strona odpowiedzialna jest za utrzymanie ciepła. Dlatego jeśli chcesz, aby danie zatrzymało na dłużej ciepło owiń je błyszczącą stroną do środka.

Co więcej, ta strona przyda się również w przypadku używania piekarnika. Dzięki temu zapiekanka, czy też wypiek, nie zbrązowieją zbyt szybko i nie będą surowe, ponieważ spędzą w gorącej temperaturze wystarczająco dużo czasu!

Zobacz także: Woreczki do lodu – jak je wykorzystać w kreatywny sposób


report this ad

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabawa niemowląt - sprawdź na Ceneo