Liść laurowy i jego szerokie zastosowanie


Przyprawy to niezbędny element każdej kuchni, który czyni ją tak wyjątkową. Wśród nich znajduje się liść laurowy, który świetnie podkreśla smak przygotowanych dań.

A skoro już o nim mowa, to czy wiesz, że liść laurowy może przydać się nie tylko w kuchni? Już za moment poznasz wszystkie szczegóły 👍

#1 Zastosowanie w kuchni

Oczywiście zaczniemy od kuchni, w końcu gotowanie to nasza największa pasja 😉 Liść laurowy przydaje się tu jako dodatek do zup, sosów, mięs, czy bigosu. Co więcej, jest niezbędnym elementem w przypadku kiszenia zarówno ogórków, jak i kapusty.

Warto w tym miejscu dodać, że liść laurowy nie tylko pobudza trawienie, ale też wspomaga nasz apetyt. Nic więc dziwnego, że jest niezastąpiony w każdej kuchni 👍

#2 Pomoże w kwestiach urodowych

Mowa tu m.in. o trądziku i łupieżu. Co więcej, zapobiega wypadaniu włosów. Łagodzi także stany zapalne skóry. Jak sama widzisz, ma bardzo szerokie zastosowanie!

#3 Pogromca niechcianych gości

Co jeszcze potrafi liść laurowy? Okazuje się, że skutecznie odstrasza insekty takie jak: karaluchy i mole. Wystarczy, że umieścisz liście laurowe w zainfekowanych miejscach, a niechciani goście sami opuszczą kuchnię.

#4 Zdrowotne właściwości

Na koniec zostawiłam właściwości lecznice, które również drzemią w opisywanej przyprawie. Mowa tu o problemach z: zapaleniem oskrzeli, suchym kaszlem, reumatyzmem, artretyzmem, migrenami oraz wrzodami żołądka. Co więcej, bohater dzisiejszego artykułu pomaga obniżyć poziom cukru we krwi.

Zobacz także: Mięta w kuchni – jak ją wykorzystać w ciekawy sposób


report this ad

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabawa niemowląt - sprawdź na Ceneo