Organizacja kuchni – porady, które się na pewno przydadzą


Organizacja kuchni to podstawa! Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu i zagospodarowaniu, serce naszego domu może pełnić wiele funkcji jednocześnie. A przebywanie w tym pomieszczeniu stanie się czystą przyjemnością każdego dnia!

Jeśli więc lubisz, kiedy Twoja kuchnia jest dobrze zorganizowana, trafiłaś w odpowiednie miejsce. Zaraz dowiesz się co zrobić, aby organizacja w tym pomieszczeniu była jak najlepsza. Takich rad nigdy za wiele!

#1 Narożny organizer do kuchni

Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu schowasz w jednym miejscu wszystkie talerze. Co więcej, budowa gadżetu sprawi, że wykorzystasz w 100% powierzchnie kuchenną.

#2 Wiszący stojak na lampki do wina i filiżanki

Kolejne ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu zagospodarujesz na fulla przestrzeń kuchennych mebli. Jest to szczególnie przydatna sztuczka w małych kuchniach, gdzie dodatkowej przestrzeni do przechowywania kuchennych gadżetów nigdy za wiele!

#3 Organizacja kuchni, to również zajęcie się puszkami


Jeśli masz w domu dużo puszek z produktami spożywczymi, czas najwyższy, aby pomyśleć o odpowiednich organizerach. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo miejsca i wszystkie puszki będziesz mieć zawsze pod ręką!

#4 Stojak do lodówki

Znajdzie się i rozwiązanie na przechowywanie sosów w lodówce. Prosty trik, który skutecznie usprawni codzienne funkcjonowanie 👍

#5 Schowek na sprzęty elektroniczne

Chyba nie muszę wyjaśniać, że w dzisiejszych czasach, każdy z nas używa na okrągło komórki. Z czasem wymagają one podładowania, a kiedy przebywasz akurat w kuchni, warto zagospodarować kącik, gdzie bez problemu będziesz mogła uratować swój telefon od rozładowania.

Jak najbardziej jestem za takim rozwiązaniem, a Ty?

#6 Wbudowana deska do krojenia ulokowana blisko kosza

Takie rozwiązanie ma dwa ogromne plusy. Po pierwsze, deska nie będzie zajmować powierzchni na kuchennych blatach. Po drugie, wszelkie odpadki i obierki wyrzucisz bezpośrednio do kosza, bez niepotrzebnego przenoszenia rzeczy z jednej części kuchni do drugiej.

#7 Szuflada z podwójnym dnem

Garnki i pokrywki masz w jednym miejscu. To dopiero organizacja kuchni na najwyższym poziomie.

#8 Wysuwane szuflady na sprzęty kuchenne

Skoro już o szufladach mowa, ciekawym rozwiązaniem do kuchni mogą okazać się również wysuwane organizery. Możesz umieścić w nich sprzęty kuchenne i po prostu wysunąć w razie potrzeby.

#9 Obrotowe organizery…

…też się tutaj sprawdzą. W razie potrzeby wystarczy obrócić delikatnie stojak i potrzebny garnek jest już w naszych rękach.

#10 Stojak na lodówkę

Jak się okazuje, pracując przy organizacji kuchni, można wykorzystać również potencjał lodówki. Jeśli zdecydowałaś się na lodówkę wolnostojącą, zawsze możesz założyć na urządzeniu stojak i przechowywać w nim m.in. papier do pieczenia, folię spożywczą lub nożyczki.

#11 Kolorowe uchwyty na ściereczki

W każdej kuchni używamy ściereczki kuchenne, dlatego tak bardzo ważne jest, aby znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. I wydaje mi się, że rozwiązanie z kolorowymi uchwytami jest nie tylko funkcjonalne, ale też doda naszej kuchni dodatkowych walorów!

#12 Pojemnik na myjki też się przyda

Codziennie używamy zlewozmywaka i myjek. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby zadbać o ich stan. Nie wystarczy myć regularnie zlew. Warto rownież pomyśleć o specjalnym stojaku na myjki.

I już wiesz co zrobić, aby ulepszyć swoje małe królestwo. Odpowiednia organizacja kuchni nie będzie już więcej kłopotliwa!

Zobacz także: Jak przechowywać chleb w kuchni, aby posłużył nam na dłużej


report this ad

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabawa niemowląt - sprawdź na Ceneo