Woda po ogórkach ma cenne właściwości, które dobrze znać


można znaleźć w każdym polskim domu. Wykorzystujemy je do obiadu, sałatek, oraz kanapek. Ale czy wiesz, że też jest bardzo cenna?

Jak się okazuje, ten na pozór niepotrzebny składnik kiszonych ogórków, może przydać się na wiele sposobów. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej!

#1 Migreny

Zaczynamy od migren, które mogą dać nam nieźle w kość. Dlatego jeśli nie będziesz mogła poradzić sobie z bólami głowy, spróbuj patentu z wodą z ogórków.

A skoro już o głowie mowa, napój ten pomoże się również skoncentrować na przykład przed trudnym egzaminem.

#2 Na kaca

Woda po ogórkach pomoże także przy nieprzyjemnych konsekwencjach nadmiernego spożywania alkoholu. Jak to działa?

Otóż bohaterka dzisiejszego artykułu dostracza naszemu organizmowi potrzebne składniki, które wypłukał wypity przez nas alkohol. Tym samym szybciej wrócimy od formy.

#3 Ból gardła

ból gardła

ból gardła

Czujesz, że z Twoim gardłem jest coś nie tak? Odczuwasz nieprzyjemny dyskomfort i wiesz, że to zapowiedź poważnego przeziębienia?

Od razu zacznij działać i wypij wodę po ogórkach, która jest bogata w wiele witamin i wzmacnia naszą odporność.

#4 Woda po ogórkach pomoże również zrzucić zbędne kilogramy

Jak to działa? Otóż woda po ogórkach przyśpiesza metabolizm. Co więcej, jest bardzo sycąca, dzięki czemu nie będziesz musiała walczyć z napadami głodu.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Dzięki tej metodzie zaczniesz szybciej spalać kalorie i szybko pozbędziesz się nadmiernej ilości wody z organizmowi.

#5 Pomoże skórze, paznokciom i włosom

W wodzie po ogórkach występują m.in. wapń, żelazo, potas, cynk i cały szereg witamin z grupy B. Nic więc dziwnego, że regularne picie pomoże naszej urodzie – w tym włosom, skórze i paznokciom. Ile korzyści!

Jak sama widzisz, woda po ogórkach ma wiele ważnych właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Dlatego nigdy więcej jej nie wyrzucaj, tylko wykorzystaj z głową.

Zobacz także: Jak kisić ogórki – kilka niezbędnych rad


report this ad

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabawa niemowląt - sprawdź na Ceneo